Světlí elfové neboli Ele~vae

Zpět na místa a národy

Elfové, kteří zůstali na svém starém území si uchovali světlou barvu kůže. Od dob Jakata Kobjušiho žili v lesích na jih od Mangonu. Elfí obrození započaté procesem otevření Kobjušiho hrobky pak přimělo značnou část elfů k návratu.

Společnost světlých elfů je organizována do takzvaných spolků. Nicméně plně obrození elfí kouzelnící vystoupili ze všech spolků a nezaložii spolek vlastní. Elfí spolky jsou jistou obdobou temnoelfích klanů, ale jsou organizovány mnohem více profesně než rodově. Spolkový symbol nosí elfové veřejně jako šperk nebo jako výšivku či nášivku.

Elfí rodiny byly vždy organizovány volně. Elfové neuznávají plnohodnotnou tradici manželství, nicméně unávají tradici rodiny jejímž úkolem je postarat se o děti. Což neznamená, že by propagovali nějaké volné nebo promiskuitní vztahy, ale na rozchod nepohlíží nijak odsouzeníhodně, pokud v takovém vztahu nedojde ke snížení péče o malé děti. Starost o staré nebo nemocné elfy bývá starostí spolku.

Elfové žíjí zhruba 400 let, většinu z toho tvoří produktivní věk, mládí trvá zhruba stejně jako u lidí, stáří a úbytek sil následovaný smrtí pak přijde zpravidla velmi rychle a prudce, zpravidla v rozmezí jediného roku. Odhadnout věk elfa ve středním věku je prakticky nemožné.

Elfové uctívali Manirova ducha pralesa - paní Yakalu. Nicméně po událostech před dvaceti lety mnozí začali uctívat Sivlara, řidčeji další starosvětské bohy. Někteří se vrátili k Manirovi.

Známé elfí spolky

Zpět na místa a národy